Ruşen Çakır ile Cüneyt Özdemir atıştı: ‘Küçük çakallıklar’

Eski İstihbarat Daire Başkanı Hanefi Avcı, 2010 yılında yazdığı, Gülen cemaatinin devleti ele geçirdiğini yazdığı ve o dönem ses getiren ve merkez medyada çeşitli sansürlere de uğrayan ‘Haliç’te yaşayan Simonlar Dün Devlet Bugün Cemaat’ adlı kitabı Ruşen Çakır ve Cüneyt Özdemir’i yıllar sonra karşı karşıya getirdi.

‘RUŞEN ÇAKIR’DAN KÜÇÜK ÇAKALLIKLAR’

İkili o dönem Hanefi Avcı’yı yayına çıkarıp çıkaramamaları üzerinden birbiriyle tartıştı.

Özdemir’in paylaşımı şöyle:

“Biliyorsunuz ben Ruşen Çakır’ın gazeteciliğini ve yaptığı yorumları çok yakından takip ederim! Bilirim ki o ne derse, yüzde yüz tam tersi çıkacaktır. Sağolsun bugüne kadar beni hiç yanıltmadı. Bir zamanlar İsmail Cem ile siyasete girecek kadar öngörülüdür kendisi… Son olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nun nasıl ‘mecburen’ cumhurbaşkanı olacağını filan zırvalıyordu. Seçim sonuçlarını görünce güldük eğlendik haliyle… Şu aralar Fetöcülerle barışma, af gelsin gibi her zamanki gibi temelsiz, saçma sapan bir kampanya başlatmış durumda. Bilerek olduğunu sanmıyorum inanın, tam tersi bilindik öngörüsüzlüğü ile Fetö’yü aklıyor! Neyse konu o değil. Bakın kendisi bana son yayınında laf geçiriyor. Hanefi Avcı’nın ilk kitabı çıktığında bana nasıl randevu verdiğini sonra da ‘izin çıkmadığı için’ benim yayınlayamadığımı söylüyor. Kendisi yayınlamış. Gülüyor… HAKLI. O söyleşiyi çekmeme rağmen Cnntürk’de yayınlamak için izin çıkmadı. Şimdinin muhalif dolanan o zamanın yöneticileri bu ropörtajı sansürledi, Cnntürk’de yayınlamadı. Peki ben ne yaptım? Ertesi gün youtube’da kendi kanalımda iki bölüm halinde yayınladım. Tam 13 yıl önce!”

‘SİZ ‘FETÖ’ DİYEREK DEVLET AĞZIYLA KONUŞMAYA DEVAM EDİN’

Ruşen Çakır ise Cüneyt Özdemir’i değil CNN Türk’ü eleştirdiğini söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

Emre Uslu, Ekrem Dumanlı, Levent Kenez gibi isimlerin ardından sizin de Fethullahçılık ile ilgili son günlerde yaptıklarım nedeniyle bana saldırmanıza tabii ki şaşırmadım. Halbuki ben sizi değil kurumunuz CNN Türk’ü eleştirmiştim. NTV o tarihte bütün baskılara rağmen çok büyük bir iş yaptı. Sonrasında da bizlere sahip çıktı, hatta Mirgün’e verdiler mi emin değilim, bana çok değerli bir saat hediye etti NTV yöneticileri. Fethullahçılık konusunda sizinle tartışacak değilim, siz “FETÖ” diyerek devlet ağzıyla konuşmaya devam edin, ben de tutmayan öngörülerimle. Ne de olsa ayrılar ayrı yerde, aynılar aynı yerde.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir