Popüler oyun artık PS4 ve Xbox One’da oynanamayacak!

Crytek, popüler çok oyunculu birinci şahıs nişancı oyunu olan Hunt: Showdown için ücretsiz bir yeni nesil güncellemesi duyurdu. Ancak bir kötü tarafı da mevcut. Şirket, yeni güncellemeyle oyunun PlayStation 4 ve Xbox One versiyonlarına desteğin sonlandırılacağını açıkladı. ve aynı zamanda PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için ücretsiz bir sonraki nesil güncellemesinin piyasaya sürüleceğini açıkladı.

Hunt: Showdown geliştiricisi Crytek, ücretsiz yeni nesil güncellemesiyle PS4 ve Xbox One’ı geride bırakıyor

Hunt: Showdown, oyuncuların birlikte veya birbirlerine karşı çatışarak canavarları avladığı gerilim dolu bir deneyim sunuyor. Crytek’in duyurusuna göre 15 Ağustos’ta yayınlanacak olan yeni nesil güncellemesiyle birlikte oyuncular yeni bir harita, CryEngine’in 5.11 sürümüne yükseltme, performans iyileştirmeleri ve kullanıcı arayüzü tasarımında yenilikler gibi çeşitli özelliklere erişebilecekler. Güncelleme, PlayStation 5 ve Xbox Series S|X için yayınlanacak.

Bu güncelleme ile birlikte PlayStation 4 ve Xbox One kullanıcıları artık oyunu oynayamayacaklar. Crytek, oyuncuların hesaplarının, haklarının ve DLC’lerinin ücretsiz olarak yeni nesil sürüme aktarılacağını belirtti. Ayrıca şirket, önümüzdeki aylarda güncellemeye ilişkin daha fazla detayın paylaşılacağını duyurdu.

Bu güncelleme, Hunt: Showdown’un gelecekteki tasarım ve içerik yönelimine dair ipuçları da sunacak. Crytek’in yapılacaklar listesi arasında topluluk geri bildirimleri, hile ve toksik davranışlarla mücadele stratejileri, oyun mekaniği ve ilerleme sistemlerinde yapılacak değişiklikler bulunuyor.

Crytek ayrıca 2022’de duyurulan ancak henüz bir çıkış tarihi belirlenmemiş olan birinci şahıs nişancı oyunu Crysis 4 üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir