Kayıp kedi, kargo iade kutusunda 1000 kilometre yolculuk yapmış

ABD’nin Utah eyaletinde bir kedinin, yanlışlıkla bir kargo iade paketinin içinde yaklaşık 1000 kilometre uzaklıktaki Kaliforniya eyaletine gönderildiği ortaya çıktı.

Fox News haber sitesinin aktardığına göre, Salt Lake City kentinde yaşayan Carrie Clark isimli kadın, Galena isimli kedisinin kaybolması üzerine sosyal medyada bununla ilgili bir paylaşım yaptı. Galena, 10 Nisan Çarşamba günü insan dostları Clark, eşi ve iki çocuğuyla paylaştığı evden kaybolmuştu. Clark, Facebook’tan yaptığı paylaşımda, evlerinde ve mahallelerindeki her yeri bir hafta boyunca aradıklarını ama kedisini bulamadığını anlattı. Clark’a, bundan yedi gün sonra, 17 Nisan’da Kaliforniya’daki bir veterinerden telefon geldi. Veteriner, Clark’a kaybettiği kedisinin kendi yanında olduğunu haber veriyordu.

KARGO İADE KUTUSUNA GİRDİ, YANLIŞLIKLA KALİFORNİYA’YA GÖNDERİLDİ

Glena’nın gerçekten Clark’ın kedisi olup olmadığını teyit etmek isteyen veteriner, ondan telefon numarasını, adresini ve gittikleri veterineri doğrulamasını istedi, ardından bu bilgileri kedinin çipine işlenmiş bilgilerle karşılaştırdı. Glena, gerçekten Clark’ın kaybolan kedisiydi.

Carrie Clark’ın daha sonra öğrendiği üzere, Galena, bir kargo iade kutusunun içine atlamış ve yanlışlıkla Kaliforniya eyaletinde bulunan bir iade merkezi deposuna gönderilmişti. Amazon çalışanı Brandy Hunter kediyi fark etmiş ve onu hemen bir veterinere götürmüştü. Clark, daha sonra Facebook’ta yaptığı paylaşımda, “Mikroçip ve Brandy’nin iyiliği olmasaydı onu bir daha asla bulamazdık” ifadelerini kullandı.

PAKETİN KENARINDAKİ YIRTIK SAYESİNDE HAYATTA KALDI

Clark ve eşi Matt Clark, haberi aldıktan sonra Galena’yı evine geri getirmek için Kaliforniya’ya gitti. Galena’nın 6 yıldır kendileriyle birlikte yaşadığını anlatan Clark, paketin yan dikişlerinin açılması sayesinde kedinin hayatta kalabildiğini anlattı. Kedi, daha sonra veterinerde de tedavi gördü ve kan değerleri normale döndü.

Clark’ın paylaştığı bilgiye göre, eşi ‘almadan önce dene’ yöntemiyle altı adet iş botu almıştı. Bunlardan beşini iade edeceği kutuyu hazırlarken koli bandı ve makas almak için oradan ayrıldığı süre içinde Galena da büyük ihtimalle kutunun içine atlamıştı.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir