EA Sports FC 24, EURO 2024’ü Simüle Etti: Muhtemel Şampiyonu Açıkladı!

Futbol tutkunlarının büyük bir heyecanla bekledikleri Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) gelip çattı. Pek çok kişi, daha şimdiden turnuvanın şampiyonunu merak etmeye başladı. Aralarında Türkiye’nin de olduğu 24 takımdan biri, Almanya’da düzenlenen turnuvanın bir numarası olacak.

Peki EURO 2024 turnuvasının şampiyonu kim olacak? Dünyanın en ünlü futbol oyunlarından EA Sports FC 24, bu sorunun cevabını şimdiden verdi. Geçtiğimiz haftalarda EURO 2024 modunu oyuna dahil eden geliştirici ekip, turnuvanın simülasyonunu gerçekleştirdi

Simülasyona göre Almanya ile İngiltere final oynayacak!

Electronic Arts ekibinin gerçekleştirdiği simülasyona göre EURO 2024 finali, ev sahibi Almanya ile İngiltere arasında gerçekleştirilecek. İki takım, bu eşsiz karşılaşmada önce 1-1’lik beraberliği yakalayacak. İngiliz futbolcu Harry Kane ise eşitliği bozan isim olacak. Maçın sonlarına doğru bir gol atacak Kane, 2-1’lik skorla EURO 2024 kupasını ülkesine kazandıracak.

Tabii bunun bir olasılıktan ibaret olduğu gerçeğini unutmamak gerek. İngiltere’den Harry Kane veya başka kritik bir isim, turnuvanın başında sakatlık yaşayabilir. Bu da tüm dengelerin değişmesini sağlar. Mesela Mustafa Denizli’ye göre Türkiye, EURO 2024’te final oynayabilecek güce sahip. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir